вівторок, 29 серпня 2017 р.

Горіховий Спас


        Горіховий Спас отримав свою назву в зв'язку з періодом, до якого нібито вже дозрівають горіхи. Відповідно, в цей день свіжий урожай ставав важливим інгредієнтом для випічки хліба, який, в свою чергу, був головним блюдом на сімейному столі. Вдома господині печуть не тільки хліб, а й різні борошняні вироби. Особливістю цього дня і ще однією ознакою наближення осені є ластівки та журавлі. На Горіховий Спас птахи відлітають до вирію. Якщо журавлі полетіли - чекай морозів на Покрову.

субота, 19 серпня 2017 р.

Яблучний спас


У це свято за древнім церковним звичаєм святять груші, яблука, мед і об­жинкові вінки або жмут колосся жита й пше­ниці. Тому в народі цей день називають Другим, або Яблучним, Спасом.

   За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. В середній смузі України від цього дня вже можуть починатися приморозки, а тому й ка­жуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про за­пас!» Святковою стравою на Спаса були печені яблука.. Готують пироги й штруделі з яблучною начинкою. Їдять їх із узваром або грушівником — киселем зі свіжих груш

середа, 9 серпня 2017 р.

Вітання


Вітаємо Самашка Володимира з отриманням Диплому на освітньому порталі Vchy.com.ua