Сторінки
Головна сторінка
НАШ КЛАС
Інформація для батьків
Навчаємось граючись
Допитливим
Вузлики напам'ять
Дистанційне навчання
Безпека життєдіяльності
Фотогалерея
Безпека життєдіяльності
ПАМ'ЯТКА
«ЯК ПОВОДИТИСЯ В РАЗІ ЗУСТРІЧІ З СОБАКОЮ»
Не підходь близько до собаки, що сидить на прив'язі.
Не чіпай і не гладь чужих собак.
Не лякайся й не кричи, якщо до тебе біжить собака. Зупинися. Собака частіше нападає на людину, яка рухається.
Не чіпай собаку, коли вона їсть.
Не дражни собаку їжею.
Не відбирай їжу та іграшки.
Не чіпай цуценят.
Не підходь до незнайомого собаки.
Не чіпай собаку, який спить.
Не рознімай собак, що б'ються.
Не підходь до зграй бродячих собак.
Не дражни собак.
Не дивися в очі собаці, який нападає.
Якщо на тебе напав собака
• Стань боком і твердим голосом віддай кілька команд («Фу!», «Неможна!», «Сидіти!»).
• Не роблячи різких рухів, поклич хазяїна (якщо він десь поблизу).
• Якщо тобі нема кому допомогти, іди геть від собаки, повільно прискорюючи крок.
• Не дивися собаці в очі — це може спровокувати її на активні дії.
• Якщо собака присідає — вона готується стрибнути. Захисти горло (притисни підборіддя до грудей і вистав уперед лікті).
• Якщо внаслідок укусу з'явилися ушкодження шкірних покривів, негайно звернись до лікаря
Пам'ятка щодо профілактики грипу та інших інфекційних захворювань
Клінічні ознаки грипу:головний біль, біль у м'язах, біль у горлі,підвищення температури тіла, кашель,нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос.Як можна заразитися вірусом грипу?Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).Як довго є заразним хворий на грип?Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі типу А/Н1N1 може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення.Як попередити зараження грипом?- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;- часто провітрювати приміщення;- часто мити руки з милом;- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.
Сам удома
1.
Не залишай без догляду увімкненні, а ще краще зовсім не вмикай без потреби електроприлади, у роботі яких ти не розумієшся! Безпечне поводження з електроприладами може призвести до таких нещасних випадків, як пожежа.
2.
Якщо ви з друзями вирішили пограти у тебе вдома, пам’ятай про правила безпечного поводження:
з вогнем – ні в якому разі не грайся зі сірниками, запальничками та не включай газові прилади! Це не інструмент для дитячих іграшок! Навіть від іскринки може спалахнути велика пожежа!
з гострими предметами – різноманітні кухонні прилади, ножиці та інші подібні речі не призначені для гри! Ти можеш когось серйозно поранити чи поранитися сам!
ні в якому разі не експериментуйте з всілякими хімічними речовинами, які дорослі використовують у господарських цілях, оскільки багато з господарських речовин надто небезпечні для здоров’я. Потрапивши на тіло, вони можуть викликати опіки, а також пошкодити меблі тощо.
3.
Якщо ти сам і у двері квартири подзвонили, пам’ятай, ти залишився за старшого у квартирі і відповідаєш як за свою безпеку, так і за збереження речей родини!
Перевір, чи замкнені двері на замок.
Ніколи не відкривай двері, не довідавшись, хто знаходиться за ними.
4.
Тобі бажано не розмовляти з незнайомцем через двері, але якщо цього не вдалося уникнути, то спочатку спитай: «Хто там?», зазирнувши у вічко, і ні в якому разі не відчиняй двері, якщо
там людина, яка тобі не знайома! На допитливі запитання незнайомців про тебе, твоїх батьків, місце їх роботи, коли повертаються з роботи і таке інше – не відповідай. Але якщо тебе попросять передати якусь інформацію для дорослих, запам’ятай її і перекажи батькам.
Обережно! Незнайомці!
Будь ввічливим та привітним у спілкуванні з людьми. Така поведінка викликає позитивне відношення до тебе серед оточуючих.
Тримайся подалі від незнайомих людей, які поводять себе не добре, уникай будь-яких розмов із ними. Намагайся не відповідати на грубість і нахабство тим же. Краще промовчати або зробити влучне зауваження про невихованість грубіяна.
Не грайся на вулиці допізна.
Ніколи не йди гуляти на вулицю, не повідомивши батьків чи інших близьких тобі людей про те, куди ти ідеш і з ким.
Якщо ти відчуваєш, що хтось переслідує тебе, намагайся скритися від нього, але не заходь у безлюдні місця.
Ніколи не погоджуйся йти з незнайомими людьми до чужого під’їзду, підвалу або інших безлюдних місць.
Намагайся не показувати на вулиці серед великої кількості людей свої дорогі речі (мобільний телефон, гроші, інші коштовності).
Не приймай від незнайомих людей ласощі, подарунки.
Якщо біля тебе зупиняється авто і незнайома людина звертається з якимось проханням, головне – не підходь надто близько до машини. Якщо запитання тобі здаються сумнівними, то ввічливо скажи незнайомцю, що ти поспішаєш; ні в якому разі не сідай до машини, що б тобі не пропонували.
Якщо ти бачиш на вулиці, у транспорті коробку, сумку, згорток, пакет – не чіпай їх.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Головна сторінка
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар